Za pomníkem Spícího lva do dubenského lesa

Provodov-Šonov
Za pomníkem Spícího lva do dubenského lesa Cesta vás zavede do kouzelného dubenského lesa, který pamatuje mimo jiné události let předešlých, a to především události Prusko-rakouské války a jejich bitev, které probíhaly právě v těchto místech. Cestou potkáte mnoho pomníčků, zlatým hřebem vašeho výletu bude ale spočinutí u památníku, který je postaven nad hrobem 80 padlých. Tyto padlé hlídá majestátný spící lev. Uctěte chvílí ticha padlé vojáky a koně a zároveň obdivujte krásu umístění tohoto památníku. Celá trasa s počátkem v České Skalici a s koncem na území Provodova-Šonova měří tři kilometry.
Autobusem
VlakemČeská Skalice, 20 minut
Z České Skalice se vydejte po modré a pokračujte Třídou T. G. Masaryka až k benzině. U benziny zabočte vlevo a jděte směrem na Zlíč. V tomto bodě se také napojujete na červenou turistickou trasu.

Po cca 300 m cesty dojdete k vojenskému hřbitovu z roku 1866. U něj můžete zavzpomínat na padlé vojáky. Poté pokračujte cestou podél přivaděče na nově vybudovaném chodníku, tedy stále po červené.

Až chodník skončí, budete stát na rozcestí silnice, která vede z Červeného Kostelce na Českou Skalici. Dejte se doprava a dále pokračujte po červené. Po cca 500 metrech dojdete k odbočce, kterou se vydáte do dubenského lesa.

Zde věnujte pozornost ukazatelům. Po cca 200 metrech dojdete k ukazateli s odbočkou k pomníku Spícího lva. Zabočte dle ukazatele doleva a po pár desítkách metrů se dostanete do vašeho cíle.