Pohádky a poudačky z Hadařova Kniha od Jaroslava Durdíka. Kód zboží: PLU 1047
cena kus 190
OBJEDNAT
Kombinace důvěrné znalosti červenokosteleckých reálií, citu pro zdejší dialekt, spolu s vynikajícími vypravěčskými schopnostmi, umožnila Durdíkovi zachytit velmi osobitým způsobem několik příběhů, které jsou zasazeny do malebných kulis Červeného Kostelce prvních desetiletí 20. století. K nim přidal sérii pohádek, které pravděpodobně vymyslel on sám, neboť v té podobě, v jaké jsou zaznamenány u Durdíka, se nikde jinde nevyskytují. Výsledkem této jeho práce je soubor pěti pohádek a šesti povídek, které čtenáře vrátí zpět do minulosti. Jemu tak před očima ožijí pohádkové bytosti, které obyvatelům Červeného Kostelce, neboli Hadařova, nejen škodí, ale i pomáhají, bude se moci setkat s legendárními osobnostmi zdejšího veřejného života a alespoň krátce nahlédne, jak žili a čím se bavili naši předkové.

V textu je použit již výše zmíněný hadařovský dialekt, jehož podoba je v základních rysech typická pro celou podkrkonošskou národopisnou oblast. Z tohoto důvodu zvolil Jaroslav Durdík k zaznamenání svých příběhů fonetický způsob zápisu slov. Ačkoliv bude možná čtenáři působit problém vždy snadno přečíst všechny použité výrazy, celkové atmosféře jeho díla to nesmírně napomáhá.
Objednávka Udělejte si radost, nebo potěšte své nejbližší. Stačí jen několik rychlých kroků a Pohádky a poudačky z Hadařova budou na cestě k vám.

Pohádky a poudačky z Hadařova
cena celkem 190
posunutím doprava odešlete objednávku