Počátek zimy v České Skalici bude plný kulturních zážitků

04. listopad 2017
Předvánoční čas v České Skalici bude i letos plný zajímavých akcí. Své si určitě najde každý!
V Jiřinkovém sále v Muzeu Boženy Němcové bude probíhat výstava Vánoční inspirace - zimní romance. Otevřena bude od 10. listopadu do 10. prosince, vždy od pátku do neděle.
Ve Vile Čerych můžete 2. prosince navštívit vánoční trhy, shlédnout dětské loutkové představení, a pro objednané zájemce i zažít mikulášskou nadílku.
Hned další den, v neděli 3. prosince, můžete nasát vánoční atmosféru při rozsvícení vánočního stromku na náměstí, po kterém následuje koncert Musica da Camera z Brna v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
Navštívit Ratibořice během 7. - 10. prosince se určitě vyplatí - Na zámku budou probíhat Knížecí Vánoce - prohlídka adventně vyzdobených prostor, spojená s programem na mandlu, ve mlýně a na Starém bělidle. Stejně tak bude v kuželníku v prostoru u Panského hostince probíhat akce Advent v Ratibořicích ve staročeském hávu, kde se budete moci pokochat betlémem. Nebude chybět ani muzika.
9. prosince proběhne ve Vile Čerych koncert Pěveckého sdružení Cantus z Jaroměře, na kterém uslyšíte vánoční písně a spirituály. Toto pěvecké sdružení si budete mít možnost poslechnout znovu, a to 16. prosince na zámku v  Ratibořicích.
Pokud byste zatoužili navštívit ještě další koncerty, máte možnost, a to 10. prosince, kdy v kostele církve Československé husitské proběhne koncert Kostelecké cimbálové muziky, nebo 17. prosince, kdy se bude v modlitebně Církve bratrské konat koncert židovských a jidiš písní v podání skupiny Augenblick.
Tradiční akcí je také výstava v domově pro osoby se zdravotním postižením. O tu nepřijdete ani letos - proběhne 13. prosince v době od 8 do 17 hodin.
A posledními událostmi, které završí předvánoční kulturní sezónu v České Skalici, budou tyto dvě:
23. prosince se na Husově náměstí objeví oživlý betlém. Děti z divadelního souboru Raraši zahrají biblický příběh. Stejně tak si z náměstí budete moci odnést domů kousek Betlémského světla - plamínek,který k nám doputuje skutečně až z Betléma, a tak i vy máte možnost si na Štědrý den zapálit svíčku, který bude hořet Betlémským světlem.

Doufáme, že si z pestré nabídky adventních akcí vyberete tu svou.