Vydejte se o prázdninách Českou Skalicí s průvodcem

21. červen 2019
Regionální informační centrum Česká Skalice si pro návštěvníky i obyvatele města připravilo o prázdninách zajímavý program. Každou středu se budou moci vydat na komentovanou prohlídku. Letos jsou připravena tři různá témata.
Novinkou jsou komentované prohlídky zvané Česká Skalice známá i neznámá. Průvodce vás vezme na procházku městem, při které uvidíte památky spjaté především s Boženou Němcovou, ale také méně známé objekty a příběhy. Termíny prohlídek na toto téma jsou 3. 7., 17. 7., 31. 7., 14. 8. a 28. 8. vždy od 14 hodin. Sraz 5 minut před začátkem prohlídky v informačním centru v České Skalici.

Milovníci prvorepublikové architektury se jistě rádi podívají do Vily Čerych. Přijďte si poslechnout jedinečný příběh tohoto domu, který je otevřenou učebnicí historie. Sraz je buď v informačním centru v České Skalici v 10:15, odkud se společně s průvodcem vydáte k Vile, nebo přímo u Vily Čerych v 10:25.

Třetím tématem je bitva u České Skalice roku 1866. Projdete se po místech spojených s jednou z nejkratších, ale bohužel také nejkrvavějších bitev prusko-rakouské války. Po celém městě i v přilehlém okolí se dodnes nachází spousta pomníků a dalších odkazů na tyto boje. Prohlídky zaměřené na prusko-rakouskou válku se budou konat 10. 7., 24. 7., 7. 8. a 21. 8. vždy od 14 hodin. Sraz účastníků 5 minut před začátkem prohlídky v informačním centru v České Skalici.

Na komentované prohlídky se předem objednejte telefonicky na čísle 773 578 112 či na e-mailu infocentrum@ceskoskalicko.cz. Cena za osobu je 40 Kč.