Komentované prohlídky vás zavedou po různých místech České Skalice

11. červenec 2018
Navštívit Českou Skalici v pondělí se může jedině vyplatit! Garantujeme vám, že nudit se rozhodně nebudete.
V nabídce je hned několik aktivit. Kromě samotné návštěvy města, se každé pondělí můžete zúčastnit dvou akcí.

První z nich je program v rámci Festivalu zážitků - S Barunkou do školy. Děti z FS Barunka vás zavedou o téměř 150 let zpátky a předvedou, jak mohl vypadat školní den za doby Barunky Panklové. Program probíhá vždy ve dva časy - v 10 a v 11 hodin, aby byla zajištěná dostatečná kapacita pro všechny zájemce.

Před čtrnáctou hodinou se poté můžete přesunout do informačního centra v České Skalici, které je výchozím bodem komentovaných prohlídek. Ty se tematicky střídají. Vždy v liché pondělky se můžete projít po městě s vojákem v dobovém obleku, který vám povypráví o dob prusko-rakouské války a navštíví s vámi místa s touto válkou spojená. V sudé pondělky se můžete nechat unést dobou prvorepublikové architektury. Náš průvodce vám ukáže ty nejzajímavější domy v České Skalici a seznámí vás s jejich příběhem. Součástí této prohlídky je i jedno překvapení.

Jak na program S Barunkou do školy, tak na komentované prohlídky, se doporučujeme předem nahlásit v českoskalickém infocentru, a to buď na e-mailu infocentrum@ceskaskalice.cz, nebo telefonicky na 773 578 112 (případně 491 453 870).