Desáté Ovčácké slavnosti klepou na dveře

22. duben 2018
Poslední dubnová sobota se v Ratibořicích již podesáté ponese v ovčáckém duchu. Jako připomínka Dne Země, který připadá na 22. dubna, se zde uskuteční oblíbená osvětová akce, jež si klade za cíl seznámit návštěvníky s chovem ovcí a aktivitami tím spojenými a posilovat vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Díky tomu se budete moci podívat na různá plemena ovcí, na jejich stříhání či na práci ovčáckého psa. Kromě toho pro vás budou připraveny ovčí speciality – klobásky a sýry. Chybět nebude ani ukázka zpracování vlny, představena budou i další tradiční řemesla.

Čeká vás rovněž bohatý doprovodný program – pro děti i dospělé budou připraveny kreativní dílničky a malování na obličej. U jednotlivých vystavovatelů si budete moci zakoupit rukodělné výrobky, sladké i slané dobroty i drobné stylové dárečky. Atmosféru svým vystoupením doplní skupina Klapeto.

Svou činnost představí i mnoho organizací – Farma Dubno nabídne projížďky na koni a ukáže část svého zvířectva, díky Hvězdárně Úpice se budete moci podívat na jarní oblohu odborným okem, včelaři pak představí život a práci svých pilných „svěřeňkyň“.

Akce se, stejně jako v předchozích letech, uskuteční v Babiččině údolí v prostorách mezi vodním mandlem a sousoším Babičky s dětmi. Vstupné je 40 Kč, děti do 15 a držitelé Senior pasu zdarma.

Na setkání v jarní přírodě Babiččina údolí se těší organizátoři akce: Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., Královéhradecké sdružení Svazu chovatelů ovcí a koz a Správa NKP státního zámku Ratibořice, ve spolupráci s dalšími místními spolky a podnikateli, kteří se na akci podílejí.