Cenu Ladislava Čerycha obdrželi manželé Hrabíkovi

02. červen 2018
V pátek 25. května ve Vile Čerych proběhl slavnostní podvečer. Třináctý ročník Ceny Ladislava Čerycha se konal na počest všem dárcům a dobrovolníkům, kteří pomáhají při obnově Vily Čerych a její přilehlé zahrady.

Tento rok si cenu odnesli manželé Hrabíkovi ze Zahradnictví Hrabík v České Skalici, kteří se dlouhodobě podílí na obnovení a udržování zahrady. „Hrabíkovi pomáhají a zajímají se o vilu snad ještě déle, než tu já sám působím. Tedy už od roku 2005. Jsme jim moc vděčni a děkujeme za jejich podporu,“ řekl ředitel Centra rozvoje Česká Skalice Jiří Kmoníček.  

Večerem provázela moderátorka Daniela Brůhová z Českého rozhlasu. „Starat se o vilu je velká starost, ale je vidět, že zde všichni odvádí velký kus práce. Vila i zahrada rozkvétá,“ řekla Brůhová. Slavnosti se účastnily také neteř Ladislava Čerycha Georgina Steinsky a jeho manželka Catherine Soden Čerychová. 

Slavnostní podvečer hudebně doprovodily žáci českoskalické pobočky Základní umělecké školy Bedřicha Smetany Nové Město nad Metují. Součástí večera byla také vernisáž ilustrací a skic Miroslava Šaška, který byl velkým přítelem Ladislava Čerycha. Ke zhlédnutí byla také výstava v zahradním altánu s názvem Proměny Vily Čerych, která mapuje historii vily a přilehlé zahrady od výstavby objektu ve dvacátých letech minulého století přes postupné chátrání až do dnešní doby, kdy i díky dárcům a dobrovolníkům dochází k obnově.