Babiččino údolí opět ožije Ovčáckými slavnostmi

28. duben 2023
Nejvýznamnější dubnovou akcí jsou v Centru rozvoje Ratibořické ovčácké slavnosti. Spolu s našimi partnery, Královéhradeckým sdružením Svazu chovatelů ovcí a koz a Správou NKP státního zámku Ratibořice je letos pořádáme již po třinácté. Akce se uskuteční poslední dubnovou sobotu, tedy 29. dubna od 10 do 16 hodin v Babiččině údolí.

„Všichni pevně věříme, že nám třináctka přinese štěstí v podobě krásného jarního počasí a atraktivního programu. Ten bude tradičně tvořit ukázka různých plemen ovcí a koz, stříhání ovcí, práce s pasteveckým psem i zpracování ovčích produktů. Svou návštěvou nás opět poctí úpičtí hvězdáři, českoskaličtí včelaři i koníci z Farmy Dubno, na nichž se budete moci projet. Vyjde-li počasí, čeká na Vás ukázka volného letu papoušků z Mini Terra Zoo ze Žernova. Hudební doprovod obstará skupina Klapeto,“ uvedla za organizátory Pavla Dušková z Informačního centra Česká Skalice.

Kromě toho se můžete těšit na bohatý sortiment prodávaného zboží a spoustu dobrot. Namátkou jmenujme malovaný textil, výrobky ze dřeva, hračky, šperky a samozřejmě výrobky z ovčí vlny. Odvézt si budete moci také medové víno nebo perníčky a další cukrovinky.

„Těšíme se na Vás, přijďte si spolu s námi užít hezký den v přírodě,“ dodala Dušková.